CO2-uitstoot wereldwijd

Gaat Nederland het wereldwijde CO2-probleem oplossen? Nee, zoveel impact hebben wij niet. Er worden volop grafiekjes gedeeld om te laten zien hoe weinig wij uitstoten in vergelijk. Is dat onze vrijbrief? Reden voor ons om er eens even in te duiken.

CO2-uitstoot per land

Onderstaand een aantal landen wereldwijd met de CO2-uitstoot in miljoenen ton (Bronnen: EEA, Global Carbon Atlas) Het is niet zo moeilijk te raden welk land de meeste CO2-produceert. (Overigens betekent dit lijstje niet dat Nederland op deze plek staat. Er zijn heel wat meer landen die nog meer uitstoten dan wij. Maar het gaat om het vergelijk tussen de grote en de kleintjes.)

China9.830
VS5.270
India2.476
Rusland1.693
Japan1.205
Duitsland799
Iran672
Saoedi-Arabië635
Zuid-Korea616
Canada573
Nederland95

Wie is nu echt de grootste CO2-vervuiler?

Laten we het in perspectief zien tot het land waarover we het hebben. China een grootvervuiler? Jazeker, maar kijk ook even verder naar oppervlakte en inwoners. Onderstaand hetzelfde lijstje maar nu gerelateerd aan oppervlakte. Tja, Nederland, daar sta je dan toch mooi op plaats 3. Althans in dit rijtje. Om even het vergelijk te laten zien wat overbevolking veroorzaakt. Wij hebben nu eenmaal veel mensen per vierkante kilometer.

Landenmiljoen tonOppervlaktemiljoen ton
Zuid-Korea616100.2100,0061
Japan1.205377.9730,0032
Nederland9541.5430,0023
Duitsland799357.3860,0022
China9.8309.597.0000,0010
India2.4763.287.0000,0008
VS5.2709.834.0000,0005
Iran6721.648.0000,0004
Saoedi-Arabië6352.150.0000,0003
Rusland1.69317.100.0000,0001
Canada5739.985.0000,0001

Overbevolking het echte probleem

Waar mensen zijn vervuilen we de boel. Zo simpel is het eigenlijk. Dus als we naar inwoneraantal kijken, hoe zit het dan? Dan is de uitkomst ook verrassend. Zo erg is China niet… maar wel de VS! En laat daar nou net Trump president zijn die denkt dat de klimaatproblemen een hoax zijn.

Landenmiljoen tonInwonersmiljoen ton
Saoedi-Arabië63528.571.7700,0000222
VS5.270326.625.7910,0000161
Canada57335.623.6800,0000161
Zuid-Korea61651.181.2990,0000120
Rusland1.693142.257.5190,0000119
Duitsland79980.594.0170,0000099
Japan1.205126.451.3980,0000095
Iran67282.021.5640,0000082
China9.8301.394.530.0000,0000070
Nederland9517.282.1630,0000055
India2.4761.281.935.9110,0000019

Geef het goede voorbeeld, verbeteren begint altijd bij jezelf…

Als andere landen ‘schijt’ aan het klimaat hebben; wij zijn wel het eerste landje dat overstroomt als de zeespiegel stijgt! En wat vragen we dan? Wereld stop met vervuilen alsjeblieft? Waar de wederkerige vraag toch zal zijn “Wat hebben jullie er zelf dan aan gedaan?”

Wij moeten alles doen wat in onze macht ligt, ongeacht ons kleine land (dat betekent niet de economie platleggen met idiote normen….). Juist de landen waarnaar wij nu wijzen hebben voldoende ruimte om CO2 te compenseren. Dus ga in gesprek in plaats van te wijzen!

China presteert niet beter dan Nederland gekeken naar inwoners. Maar als de levensstandaard daar blijft stijgen en er gebeurt niks, wat dan???? Het is een feit, overbevolking en ons consumeergedrag is het wereldprobleem.

Als we nu in 2020 eens wat bewuster inkopen en minder ‘weggooi rommel’ uit China halen, zoals goedkope Chinese webshops…. #stoftotnadenken #goedvoornemen

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *